به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
در همه‌ی مراکز درمانی خصوصی گیلان رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری اجرا می‌شود

در همه‌ی مراکز درمانی خصوصی گیلان رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری اجرا می‌شود

هاتف‌خبر – مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از اجرای برنامه‌ی رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستانهای خصوصی استان خبر داد.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر جمشید محمدی در این زمینه توضیح داد:پس از اینکه همه‌ی بیمارستانهای دولتی استان گیلان اجرای طرح تبادل الکترونیک و پردازشگر اسناد بسنری را به شکل کامل انجام دادند، بیمارستانهای خصوصی گیلان نیز وارد برنامه‌ی رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری شده‌اند و تلاش بر این است تا این برنامه ظرف سه ماه آینده به صورت کامل در همه‌ی مراکز درمانی خصوصی استان شامل هشت بیمارستان خصوصی، چهار مرکز جراحی محدود، بیمارستانهای «ولیعصر(عج)» و «۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) تامین اجتماعی» اجرا شود.
وی با بیان اینکه در برنامه‌ی رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری، برای ارائه‌ی خدمات در بیمارستانها نیاز به دفترچه‌ی بیمه نیست و با ثبت کد ملی بیمار در سامانه، روند اقدامات درمانی نیز انجام می‌شود، اظهار کرد: حذف دفترچه، کاهش هزینه‌ها و تسریع در انجام کار و دریافت خدمات، رعایت اصول علمی و بیمه‌یی به وسیله‌ی سامانه و همچنین داشتن پرونده‌ی الکترونیک و سابقه‌ی بیمار از مزایای این برنامه است.


دکتر محمدی استحقاق‌سنجی را از دیگر برنامه‌های کشوری بیمه سلامت و اجرای آن در گیلان عنوان نمود و خاطر نشان کرد: رفع همپوشانی بیمه‌یی از اهداف مهم اجرای این طرح است و در آن بیمه شده در بیمارستانها با ارائه‌ی کارت ملی پس از کنترل همپوشانی بیمه‌یی، کد رهگیری دریافت کرده و از خدمات لازم برخوردار می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان خاطر نشان کرد: با اتصال به سیستمهای his بیمارستانها به بررسیهای مکانیزه‌ی بیمه سلامت، پایگاه برخط بیمه‌شدگان استحقاق‌سنجی را انجام می‌دهند، اضافه کرد: رفتن در مسیر الکترونیک در ارائه‌ی خدماتدهی به بیمه‌شدگان نقشی مهم دارد.
وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ی ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت ایران برای ارتباط مستمر و بی‌واسطه‌ی مردم و مسوولان خاطر نشان کرد: مخاطبان بیمه سلامت در گیلان نیز می‌توانند شکایات، چالشها، پیشنهادها و نظرات خود را از طریق این سامانه بیان کنند تا رسیدگی شود.
گفتنی است بر اساس آخرین آمار یک میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۰۴ نفر در استان گیلان زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

پاسخی بگذارید