بیستم دیماه سالگرد شهادت امیر کبیر
در مناطق پنجگانه‌ی شهرداری رشت بوستان ویژه‌ی بانوان ایجاد می‌شود

در مناطق پنجگانه‌ی شهرداری رشت بوستان ویژه‌ی بانوان ایجاد می‌شود

هاتف‌خبر – شهردار رشت در نشست مدیران شهری در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری این شهر با تاکید بر لزوم تحول در زمینه‌ی توسعه‌ی فضای سبز، گفت: ایجاد پارکهای ویژه‌ی بانوان در مناطق پنجگانه‌ی شهری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سیدامیرحسین علوی روز جمعه در نشستی که با حضور مدیران مناطق و شماری مدیران شهری در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت کیفی و کمی فضای سبز شهر رشت، زیبنده‌ی این شهر نیست و لازم است با تغییر روشها و با رویکرد تحول در جهت بهبود این وضعیت گامهایی اساسی برداشته شود.
شهردار رشت ایجاد بوستانه‌ی ویژه‌ی بانوان در مناطق پنجگانه را با اولویت محله‌های کمتر برخوردار ضروری عنوان کرد و یادآور شد: انتظار داریم که مدیران مناطق و سازمان سیما، منظر و فضای سبز هر چه سریعتر نسبت به انجام مطالعات، جانمایی و ایجاد این پارکها اقدام نمایند.


سیدامیرحسین علوی در باره‌ی فضای سبز شهر رشت هم تاکیداتی نسبت به مدیران مناطق و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری داشت و تصریح کرد: در کاشت گلها و گیاهان باید از گونه‌های باکیفیت‌تر با ماندگاری بیشتر استفاده گردد تا چهره‌ی شهر عوض گردد.
وی تاکید کرد: با این کار شهری بانشاط و شاداب‌تر ایجاد خواهد شد و شهروندان رشت نیز از اقدامات انجام گرفته رضایت خاطر بیشتر خواهند داشت.
شهردار رشت در این نشست در باره‌ی حاشیه‌ی رودخانه‌های شهر که در تصرف دستگاه‌های دولتی و شبه‌دولتی است هم دستوراتی صادر نمود و تاکید کرد: با انجام مطالعات لازم برای ایجاد پارک، باید پیش‌بینی اعتبارات آن در بودجه‌ی سال آینده لحاظ گردد.


گفتنی است در این نشست هر یک از مدیران مناطق و رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت به ارائه‌ی نظرات و پیشنهادهای خود در زمینه‌ی تغییر سیما و چهره‌ی شهر، جانمایی ایجاد بوستانهای جدید و کاشت گیاهان مناسب در میدانها و بلوارهای شهر رشت پرداختند.
در پایان نیز شهردار رشت به همراه مدیران شهرداری این شهر به منظور بررسی جانمایی ایجاد بوستانهای جدید، از برخی مناطق شهری بازدید کرد.

پاسخی بگذارید