به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
در بهار امسال ۵۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی گیلان خط کشی شد

در بهار امسال ۵۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی گیلان خط کشی شد

هاتف‌خبر – در راستای ارتقای سطح ایمنی عبور و مرور، بیش از ۵۰ کیلومتر خطکشی در طول راه‌های ارتباطی استان گیلان انجام شده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» فریبرز مرادی مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان این خبر افزود: این اقدام در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور و همچنین هدایت ایمن وسائط نقلیه مخصوصاً هنگام شب، ظرف سه ماهه‌ی بهار امسال انجام شده است.
وی تعیین محدوده‌ی سهم عبور هر یک از خودروها و رانندگان را از دیگر اهداف خطکشی راه‌ها برشمرد و گفت: خطکشی و تفکیک باند رفت و برگشت در نقاط بدون جداکننده، نقشی مستقیم و اثرگذار در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی دارد.
فریبرز مرادی سپس گفت: در کنار خطکشیهای صورت پذیرفته که به تفکیک در۱۵ کیلومتر از بزرگراه‌های استان، ۲۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۱۵ کیلومتر نیز در راه‌های روستایی صورت پذیرفته، ۱۰ کیلومتر گاردریلهای آسیب‌دیده نیز در سه ماهه‌ی نخست امسال در راه‌های استان تعمیر گردیده است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود از نصب یکهزار و ۵۰۰ عدد انواع تابلوهای راهنمای و رانندگی همچون مسیرنما، جهت‌نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی در راه‌های برونشهری و محورهای روستایی در سه ماهه‌ی امسال خبر داد.

پاسخی بگذارید