به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
در «الو کتاب» کتابهای درخواستی را دم در کتابخانه دریافت کنید

در «الو کتاب» کتابهای درخواستی را دم در کتابخانه دریافت کنید

هاتف‌خبر – طرح ویژه‌ی «الو کتاب» به منظور دسترسی آسان اعضای کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به کتابهای کتابخانه با رعایت پروتکلهای بهداشتی به اجرا در آمده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با ادامه‌ی فعالیت کتابخانه‌ها بدون حضور اعضا و نیز لزوم دسترسی همگان به کتابهای هر کتابخانه، طرح ابتکاری «الو کتاب» پس از بررسی در نشستهای کارشناسی با حضور معاونان و کارشناسان اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان در ۸۳ کتابخانه‌ی عمومی استان گیلان اجرایی شد.
در این طرح ویژه که از روز شنبه بیستم دیماه ۱۳۹۹ و به صورت همزمان در همه‌ی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان اجرا شده، علاقه‌مندان می‌توانند در تماس تلفنی با نزدیکترین کتابخانه‌ی عمومی محل سکونت خود و سفارش کتاب مورد نیاز، با مراجعه به کتابخانه‌ی خود این منابع را جلوی در ورودی کتابخانه از کتابدار دریافت کنند.
همچنین طرح ابتکاری «الو کتاب» در روزهای فراگیری «بیماری کرونا» با در نظر گرفتن همه‌ی پروتکلهای بهداشتی و انجام مراحل گندزدایی کتابها اجرایی شده و کتابهای به امانت رفته نیز پس از بازپسگیری از اعضا در قفسه‌های ویژه به منظور پاکسازی مجدد، نگهداری می‌شوند.


گفتنی است اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به منظور تسهیل دسترسی دوستداران کتاب تاکنون طرحهای ویژه را اجرایی کرده از جمله «پیک دانش» ویژه‌ی اعضای کتابخانه‌ی عمومی گویا و بریل رشت، «لک‌لک کتاب» ویژه‌ی اعضای کودک کتابخانه‌های عمومی رشت، «بالاکا کتاب» ویژه‌ی پرستاران مراکز درمانی، «گیل آموج» ویژه‌ی مسافران ناوگان حمل و نقل شهری اینترنتی و «اگر کتاب خواستید، تلفن کنید» ویژه‌ی اعضای کتابخانه‌ی عمومی خاتم‌الانبیا(ص) رشت .
شایان گفتن است اعضای کتابخانه‌ها برای جست‌وجوی کتابهای مورد نیاز خود می‌توانند با مراجعه با سامانه‌ی یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی: www.samanpl.ir از سه طریق عنوان کتاب، موضوع کتاب و نویسنده‌ی آن، منابع مورد نظر را جست‌وجو و از موجود بودن کتاب درخواستی خود در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور نیز مطلع شوند.

پاسخی بگذارید