به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
خیز بلند «شهرداری شهرباران» برای دریافت برند «شهر دوستدار کودکان»

خیز بلند «شهرداری شهرباران» برای دریافت برند «شهر دوستدار کودکان»

هاتف‌خبر – عصر روز سه‌شنبه در نشست کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت فعالیتهای «شهرداری شهرباران» در ارتباط با کسب برند «شهر دوستدار کودک» بررسی شد شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» در این نشست عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از مدیریت شهری برای حرکت به سمت تثبت «شهر دوستدار کودک» برای شهر رشت اظهار کرد: اقدامات انجام شده‌ در این زمینه در شهر رشت حتی موجب شگفتی دیگر استانها شده است.


مهندس محمدحسن عاقل‌منش افزود: گیلان تنها استانی است که دارای کتابخانه‌ی تخصصی کودک است.
وی افزود: هدف از ایجاد «شهر دوستدار کودک» ارتقای سطح آگاهی کودکان و ایجاد فضایی امن و ایمن برای شکوفایی استعدادهای آنان است.
رضا ویسی معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت نیز در این نشست از آماده‌سازی اطلسهای مورد نیاز در زمینه‌ی «شهر دوستدار کودک» خبر داد.


معاون خدمات شهری شهرداری رشت هم‌ با ارائه‌ی گزارش عملکرد در زمینه‌ی «شهر دوستدار کودک» از طراحی و ساخت بوستان ایمنی به مساحت بیش از ۴۰۰ مترمربع خبر داد و گفت: در این بوستان رعایت نکات ایمنی در هنگام ‌مقابله با آتش‌سوزی و حوادث طبیعی به کودکان آموزش داده می‌شود.
بابک رمضانی از این ایستگاه آتش‌نشانی به عنوان سیزدهمین ایستگاه آتش‌نشانی رشت یاد کرد و افزود: این طرح با برآورد مالی یک ‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون ‌تومان در انتظار همکاری سرمایه‌گذار برای اجرای آن است.
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت نیز از طراحی «خانه‌ی مادر و کودک» خبر داد و اظهار کرد: «تماشاخانه‌ی نارون» نیز در راستای «شهر دوستدار کودک» ایجاد شده و قابلیت استفاده دارد.


مریم گل‌احضار از طرحهای خلاقانه‌یی نام برد که با موضوعات مرتبط با بازیافت به وسیله‌ی کودکان در «بوستان آب آسیاب» اجرایی خواهد شد.
به نظر می‌رسد با اجرای این برنامه شهرداری رشت خیزی بلند درجهت ثبت «شهر دوستدذار کودک» برای «شهرباران» برداشته است.
گفتنی است شهرهای اوز، بندرباس، تبریز، تهران، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یزد و رشت به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت «شهر دوستدار کودک» برگزیده شده‌اندد.
شایان گفتن اینکه دریافت نشان و برند «شهر دوستدار کودک» یونیسف زمانی صورت می‌گیرد که شهر مورد نظر چرخه‌ی «شهر دوستدار کودک» را به صورت موفقیت‌آمیز تکمیل کرده باشد.
در مرحله‌ی پایلوت، شهرها به عنوان «شهر دوستدار کودک» به‌رسمیت شناخته نشده و نشان یا عنوان رسمی دریافت نمی‌کنند.

پاسخی بگذارید