به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
حرکت «زندگی» روی ریل رشت – مشهد

حرکت «زندگی» روی ریل رشت – مشهد

هاتف‌خبر – با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور غروب چهارشنبه آیین آغاز به کار قطار «زندگی» در مسیر رشت- مشهد برگزار شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر محمدباقر نوبخت در این آیین گفت: نزدیک به یکهزار و ۹۰۰ کیلومتر راه‌آهن تا پایان امسال به خط ریلی کشور افزوده می‌شود.
وی همچنین افزود: از سال ۱۳۹۲ تاکنون، ۱۰ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور ایجاد شده که یکی از خدمات قابل توجه دولت در بخش حمل و نقل است.
وی با اشاره به اینکه از زمان راه‌اندازی مسیر ریلی قزوین – رشت عملیات ساخت و تکمیل راه‌آهن گیلان دنبال شذه است، افزود: راه‌آهن گیلان حرکت در این مسیر را آسان نموده به طوری که امروز در عرض سه و نیم ساعت از تهران به رشت رسیدیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور کوتاه شدن مسیر ریلی قزوین – رشت را ستود و خاطر نشان کرد: علاوه بر این برای رفاه حال مسافران از امروز قطار «۵ ستاره رشت به مشهد» با عنوان «زندگی» راه‌اندازی شده است که از امکانات رفاهی بسیار مناسب برای زائران حرم امام رضا(ع) برخوردار است.


گفتنی است «قطار زندگی» نخستین قطار پنج ستاره در شبکه‌ی ریلی کشور است که به طور رسمی در فروردین ۱۳۹۴ به وسیله‌ی «شرکت رجا» در مسیر مشهد راه‌اندازی شده است.
این قطار پنج ستاره با دارا بودن تنها واگن رستوران دو طبقه در شبکه‌ی ریلی کشور با محیطی زیبا و جذاب، به علاوه امکانات دیگر همچون کوپه‌های چهار تخته‌ی ویژه با سرویسهای خواب بهداشتی وکیوم شده، پذیرایی به وسیله‌ی میهمانداران مجرب، سیستمهای صوتی و تصویری به صورت wifi و iptv، سرویسهای بهداشتی ایرانی و فرنگی و امکان تنظیم دمای کوپه به وسیله‌ی مسافر، در سه سطح پذیرایی بر اساس انتخاب مسافران هنگام خرید بلیت، سفری مناسب را برای مسافران فراهم کرده است.

پاسخی بگذارید