زندگی زیباتر می‌شود، اگر به اندازه‌ی برگهای پاییز  برای هم‌ بهترین را آرزو کنیم.
حدود ۷۹ درصد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره‌ی گیلان به سازش منتهی می‌شود

حدود ۷۹ درصد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره‌ی گیلان به سازش منتهی می‌شود

   هاتف‌خبر – معاون اجتماعی پلیس استان گیلان از صلح و سازش ۷۹ درصدی پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره‌ی کلانتریها در استان خبر داد.
سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه به گزارش «هاتف‌خبر» در گفت‌وگو با «پایگاه خبری پلیس» با بیان اینکه در پیشرفت فرهنگی شاهد تغییر تدریجی شیوه‌ی زندگی هستیم، اظهار نمود: همانگونه که بشر از رفاهی بیشتر برخوردار می‌شود، عوارض و معضلاتی نیز رخ می‌دهد که زندگی انسان را دستخوش تحولی جدی می‌کند.
وی نقش مشاوره را در کاهش مشکلات در زندگی امروزین بسیار موثر دانست و افزود: نیروی انتظامی برای کمک به بهداشت روانی افراد جامعه اقدام به راه‌اندازی مراکز و دوایر مشاوره و مددکاری کلانتریها در استان کرده و از طریق به کارگیری کارشناسان مجرب برای شناخت بهتر استعدادها، ارزشها و نگرشهای مراجعان گام برمی‌دارد.


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان اضافه کرد: با توجه به شیوع برخی آسیبها، مشاوران مستقر در کلانتریها تلاش می‌کنند تا برای اصلاح باورهای اشتباه مراجعه‌کنندگان در زمینه‌های خانوادگی، ازدواج، تربیتی، فردی، برقراری روابط و تعاملات سالم در جامعه و همچنین کاهش میزان آسیبها در اجتماع گام بردارند.
سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه با تاکید بر اینکه در ۹ ماهه‌ی نخست امسال پنجهزار و ۳۴۵ نفر به مرکز و دوایر مشاوره‌ی کلانتریهای استان گیلان مراجعه کرده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد یکهزار و ۲۷۴ نفر به مرکز مشاوره و چهار هزار و ۷۱ نفر نیز مراجعان به دوایر مشاوره کلانتریها را تشکیل می‌دهند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه از بین مراجعان به دوایر مشاوره دوهزار و ۵۳۰ نفر پرونده‌ی ارجاعی(شاکیان) و یکهزار و ۵۴۱ نفر خودمعرف(بدون شکایت از فرد خاصی و برای دریافت خدمات مشاوره‌یی) بوده‌اند، خاطر نشان کرد: از دو هزار و ۵۳۰ پرونده‌ی ارجاعی به دوایر مشاوره‌ی کلانتریها با تلاش کارشناسان یکهزار و ۹۹۸ پرونده معادل ۷۹ درصد پرونده‌های ارجاعی به صلح و سازش منجر شده است.
معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه مرکز و دوایر مشاوره‌ی کلانتریها همه روزه آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره‌یی رایگان در بسیاری از زمینه‌های خانوادگی، روانشناختی، تربیتی، تحصیلی، روانسنجی، ازدواج، حقوقی و … هستند، از شهروندان خواست برای دریافت خدمات و تنظیم نوبت با شماره‌های ۲۱۸۸۰۸۶ و ۳۳۲۳۳۹۶۹-۰۱۳ تماس بگیرند و در شهرستانها به کلانتریها مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید