به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
حالا دو هزار و ۸۰ روستای گیلان گازدار هستند

حالا دو هزار و ۸۰ روستای گیلان گازدار هستند

هاتف‌خبر – مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام گازرسانی به ۲۳ روستای سخت‌گذر و کوهستانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با گازرسانی به این روستاها، مجموع روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در گیلان به دو هزار و ۸۰ روستا افزایش یافته است.
به گزارش «هاتف‌خبر» شرکت گاز استان گیلان که بیش از ۹۸ درصد از خانوارهای شهری و روستایی استان را از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند نموده است به دنبال گازرسانی به مناطق باقیمانده و روستاهای سخت‌گذر و کوهستانی است.
مهندس حسین اکبر با بیان اینکه برای گازرسانی به این ۲۳ روستا بیش از ۱۳ میلیارد تومان هزینه شده است، اظهار کرد: شهرستان رودسر با ۱۳ روستا بیشترین روستای آماده‌ی گازرسانی را دارا بوده و پس از آن شهرستان لنگرود با چهار روستا، شهرستان سیاهکل با سه روستا و شهرستانهای رودبار، لاهیجان و املش هر کدام با یک روستا قرار دارند.


وی افزود: این روستاهای کوهستانی در مجموع دارای یکهزار و ۳۰۰ خانوار بوده و با گازدار شدن آنها در دهه‌ی فجر، درصد بهره‌مندی گاز روستایی استان گیلان را به حدود ۹۶ درصد افزایش داده است.
مهندس اکبر در ادامه با اشاره به تاکید ویژه دولت مبنی بر حمایت حداکثری از صنایع و تولید نیز اظهار کرد: در «دهه‌ی فجر» امسال ۲۹ صنعت با هزینه‌یی افزون بر ۷.۷ میلیارد ریال و میزان جایگزینی گاز هشت هزار مترمکعب بر ساعت بهره‌مند از گاز طبیعی شدند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: با گازدار شدن روستاهای جدید، مجموع مشترکین گاز طبیعی در استان به حدود یک میلیون و ۱۳۰ هزار مشترک افزایش یافته و این موضوع لزوم مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را به وسیله‌ی همه‌ی مصرف‌کنندگان بیش از پیش ضروری می‌سازد.

پاسخی بگذارید