زندگی زیباتر می‌شود، اگر به اندازه‌ی برگهای پاییز  برای هم‌ بهترین را آرزو کنیم.
حاشیه ی تالاب عینک رشت پاکسازی شد

حاشیه ی تالاب عینک رشت پاکسازی شد

   هاتف خبر – روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت که پیش از شهروندان و علاقه مندان به حفظ و پاکسازی فضاهای شهری را دعوت کرده بود تا در برنامه ی همایش میدانی پاکسازی حاشیه ی تالاب عینک شهر رشت شرکت کنند، گزارش داد: این برنامه با حضور مهندس سیدامیرحسین علوی رئیس و برخی از اعضای شورا، بشردانش مدیر خدمات شهری شهرداری رشت، علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و فعالان و اعضای گروه های زیست محیطی صبح روز جمعه بیستم بهمن ماه امسال به بهانه ی فرا رسیدن “روز جهانی تالابها” برگزار شد.


بر پایه ی این گزارش سازمان مدیریت پسماندها را در اجرای این برنامه شهرداری منطقه ی ۴ رشت، موسسه ی زیست محیطی سرزمین ایده آل ما، جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست و موسسه ی گیلان پاک با محوریت پاکسازی فضاهای شهری و حفظ و حراست از تالاب عینک رشت همراهی کردند.
حاضران پس از پاکسازی اطراف تالاب عینک به درختکاری پرداختند و در آخر هم با امضای طومار از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواستند به وضعیت زیست محیطی بیش از پیش توجه شود و تالابها را به عنوان یکی از زیستگاه های مهم پرندگان و اکوسیستمهای منحصر به فرد مورد توجه قرار دهند.


این طومار به امضای علوی، عاقل منش، رسولی، علیپور، حاجی پور ، بشر دانش و اعضای گروه های زیست‌محیطی رسید.
همچنین گفتنی است که در این برنامه بیش از ۱۵۰ نفر از مردان، زنان و جوانان علاقه مند به حفاظت محیط زیست شرکت داشتند که با حضور خود جلوه یی از هماهنگی و همکاری جمعی را برای اجرای برنامه های زیست محیطی به نمایش گذاشتند.
فعالان زیست‌محیطی در این برنامه در بیانیه یی تالاب عینک را بزرگترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان گیلان و از مناطق گردشگری مهم شهر رشت معرفی کردند.


آنها تاکید نمودند: این تالاب تاکنون به وسیله ی سازمان حفاظت محیط زیست ایران زیر پوشش کنوانسیون رامسر قرار نگرفته است و از نظر زیست‌محیطی وضعیتی نامناسب دارد؛ از این رو حفظ و حراست از این تالاب برای شهروندان رشت دارای اهمیت‌ فراوان است.

 

پاسخی بگذارید