بیستم دیماه سالگرد شهادت امیر کبیر
تکلیف باغ ابریشمی امین‌الضرب رشت در حال مشخص شدن است

تکلیف باغ ابریشمی امین‌الضرب رشت در حال مشخص شدن است

هاتف‌خبر – شهردار رشت رشت گفت: ضمن قدردانی از همراهی و نگاه مثبت وزارت اطلاعات، توافقی ضمنی بین شهرداری رشت و اداره‌ی کل اطلاعات استان برای تغییر کاربری زمین سه هکتاری «باغ ابریشمی محله‌ی امین‌الضرب» حاصل شده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» سیدامیرحسین علوی بر پایه‌ی اعلام واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت روز چهارشنبه نهم آذر ماه ۱۴۰۱ گفت: شهرداری رشت و اداره‌ی کل اطلاعات استان در زمینه‌ی تغییر کاربری زمین سه هکتاری «باغ ابریشمی» واقع در «محله‌ی امین‌الضرب» به توافقی ضمنی دست یافته‌اند.


شهردار رشت سپس اضافه کرد: پس از اعمال تغییر کاربری و با توجه به رویکرد شهرداری رشت برای افزایش سرانه‌ی فضای سبز شهری از این زمین سه هکتاری برای ایجاد فضای سبز و باغ و بوستان شهری استفاده می‌گردد.

   بهمن ماه ۱۴۰۰ گیلانیان کارزاری مردمی برای حفاظت و احیای کارخانه‌ی ابریشم‌کشی محمدحسین امین‌الضرب در فضای مجازی به‌راه انداخته بودند.

    درخواست‌کنندگان این کارزار با جمع‌آوری امضا، از اداره‌ی کل میراث فرهنگی استان گیلان خواستند تا با ثبت ملی باغ و کارخانه‌ی ابریشم‌کشی امین‌الضرب، نگذارند بخشی از تاریخ فرهنگی – اقتصادی شهر رشت نابود شود.

   گویا حالا شهردار رشت صدای این افراد را شنیده و به سهم خود گامی موثر برای ایجاد فضای سبز در این باغ قدیمی شهر رشت برداشته است.

پاسخی بگذارید