«دریغ است ایران که ویران شود...»
تعداد بیماران کرونایی گیلان رو به کاهش است

تعداد بیماران کرونایی گیلان رو به کاهش است

هاتف‌خبر – سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان با اشاره به تداوم روند کاهش آمارمبتلا به «بیماری کرونا» در استان، گفت: هم‌اکنون ۸۳ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان گیلان بستری هستند.
به گزارش «هاتف‌خبر» دکتر فردین مهرابیان روز چهارشنبه‌ی گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تداوم روند کاهشی آمار «بیماران کرونایی» در استان گیلان همانند دیگر نقاط کشور، اظهار کرد: قطعاً افزایش درصد واکسیناسیون و رسیدن به سطح استاندارد در کاهش آمارها بسیار تأثیرگذار بوده است.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۸۳ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان گیلان بستری هستند، گفت: این تعداد در مقایسه با روز پیش از آن پنج بیمار کاهش داشته است.


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۲۴ بیمار جدید در شبانه‌روز پیش از این گفت‌وگوی مطبوعاتی اضافه کرد: حال ۱۲ بیمار کرونایی بستری در بیمارستانهای استان گیلان نیز وخیم گزارش شده است.
دکتر مهرابیان با بیان اینکه هم‌اکنون۲۰ بیمار هم در بخش مراقبتهای ویژه‌ی بیمارستانهای استان گیلان بستری هستند، گفت: سه بیمار در زمان انجام مصاحبه‌ی امروز به این بخش منتقل شده‌اند.
وی گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از هر گونه عادی انگاری، کاهش دورهمیی‌ها و توجه جدی به واکسیناسیون همچنان مهمترین راهکارهای تداوم کاهش آمار مبتلایان به «ویروسکرونا» است.

پاسخی بگذارید