به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
تا پایان تیرماه امسال بیش از ۱۴ میلیارد تومان برای رفع ضعف برق در شهرستان رشت هزینه شده است

تا پایان تیرماه امسال بیش از ۱۴ میلیارد تومان برای رفع ضعف برق در شهرستان رشت هزینه شده است

هاتف‌خبر – دکتر محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه‌های برق استان گفت: در دو دهه‌ی اخیر در استان گیلان شاهد بارشهای سنگین برف و دیگر بلایای طبیعی بوده‌ایم که خساراتی عمده به شبکه‌ها و تاسیسات توزیع برق گیلان وارد کرد که منابع مالی لازم برای جبران این خسارتها تامین نشده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» وی اظهارنمود: با توجه به نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی استان گیلان هم‌اکنون بیش از ۳۶ درصد از شبکه‌های توزیع برق استان فرسوده است.
دکتر هنرمند گفت: از دیگر سو به دلیل ساخت و سازهای جدید هرساله شاهد افزایش تعداد مشترکین برق در سراسر استان هستیم که این موضوع نیز نیاز مصرف برق استان را بیشتر می‌کند.
وی افزود: با توجه به دلایل گفته شده ممکن است در منطقه‌یی شاهد ضعف برق برای مشترکین باشیم که تلاش حداکثری بر این است که با رفع مشکل، همه‌ی شهروندان بتوانند از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند شوند.


مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه برای رفع ضعف برق مشترکین تنها در مدیریت توزیع برق شهرستان رشت، بیش از ۵۷٫۲ کیلومتر شبکه‌ی فشار ضعیف و بیش از ۱۲٫۱ کیلومتر شبکه‌ی فشار متوسط ایجاد شده است.
وی گفت: در این مدت بیش از ۵۰ دستگاه ترانسفورماتور جدید برای مشترکین شهرستان رشت نصب شده و تعداد ۵۱ ترانسفورماتور نیز تعمیر و افزایش قدرت داده شده است.
دکتر هنرمند سپس اظهار کرد: در این مدت بیش از ۲۴۰ پروژه برای رفع ضعف برق مشترکین تعریف و اجرایی شد و برای مجموع اقدامات یاد شده در شهرستان رشت بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان اعتبار صرف گردیده است.

پاسخی بگذارید