به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
تا پایان امسال دستکم نیمی از شبکه‌های توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار تجهیز می‌شود

تا پایان امسال دستکم نیمی از شبکه‌های توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار تجهیز می‌شود

هاتف‌خبر – استاندار گیلان با اشاره به تجهیز یکهزار کیلومتر شبکه‌ی توزیع نیروی برق استان به کابلهای خودنگهدار تا چهار ماه آینده گفت: طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده، دست‌کم نیمی از شبکه‌های برق گیلان تا پایان سال آینده به این نوع کابل مجهز خواهد شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر روز چهارشنبه‌ی گذشته در حاشیه‌ی آغاز فاز نخست تبدیل شبکه‌ی مسی توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۶ درصد شبکه‌های توزیع برق گیلان عمری فراتر از۳۰ سال دارند و از نظر فرسودگی از متوسط کشوری بیشتر هستند، تبدیل شبکه‌ی سیم مسی به خودنگهدار برای کاهش آسیب‌پذیری ضروری است.
وی خاطر نشان کرد: بروز مشکلات در حوادث طبیعی به حدی بود که در برف بهمن ماه گذشته شاهد قطعی شبکه‌های برق در شهرها و روستاها به ویژه مرکز استان بوده‌ایم.


نماینده‌ی عالی دولت در استان به برنامه‌ریزیهای موثر وزارت نیرو و اختصاص سهم قابل توجهی از میزان کشوری به گیلان اشاره کرد و گفت: از امروز تا حداکثر چهار ماه، یکهزار کیلومتر شبکه‌ی توزیع استان اصلاح و به کابلهای خودنگهدار تجهیز خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به قول مساعد وزارت نیرو، حداقل ۵۰ درصد از شبکه‌های برق استان تا پایان سال ۱۴۰۰ به کابل خودنگهدار مجهز می‌شوند.
مدیرعامل شرکت توانیر نیز در حاشیه‌ی این برنامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تبدیل شبکه‌ی سیم مسی توزیع برق گیلان به کابل خودنگهدار به طول یکهزار کیلومتر گفت: امیدواریم تا پایان امسال این میزان افزایش یابد.
همایون حائری با بیان اینکه ۱۴ درصد شبکه در استان گیلان، از کابل خودنگهدار برخوردار است، افزود: تلاش ما بر این است تا این میزان را تا پایان امسال به بیش از ۳۰ درصد و تا ماه مهر سال آینده به ۵۰ درصد افزایش دهیم.
وی خاطر نشان کرد: در پی بارش شدید نزولات آسمانی در بهمن ماه گذشته بر اساس تاکید وزیر نیرو و استاندار گیلان؛ تسریع در جایگزینی شبکه‌های سیمی به کابل خودنگهدار در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل توانیر سپس اظهار کرد: با تلاشهای بسیار خوشبختانه بستر اجرای یکهزار کیلومتر نخست با اعتبار ۱۱۷ میلیارد تومان فراهم شده است.

پاسخی بگذارید