«دریغ است ایران که ویران شود...»
بیش از ۴۰ هزار واحد کارگاهی دارای بیمه‌شده در گیلان فعال است

بیش از ۴۰ هزار واحد کارگاهی دارای بیمه‌شده در گیلان فعال است

هاتف‌خبر – در طول سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۰۰ کارگاه در سراسر استان گیلان به واحدهای فعال تولیدی، صنعتی، خدماتی و صنفی دارای بیمه‌شده به مجموع کارگاه‌های دارای بیمه‌شده‌ی استان افزوده شده است.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌ی کل تامین اجتماعی استان گیلان، دکتر علی حسین‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۷۵ هزار واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی و صنفی در استان دارای پرونده‌ی کارگاهی و مطالباتی در شعب تامین اجتماعی هستند، افزود: حدود ۳۵ هزار مورد آنها هم‌اکنون بدون بیمه‌شده و بیش از ۴۰ هزار واحد دارای بیمه‌شده هستند.


وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد واحدهای کارگاهی فعال دارای بیمه‌شده از ۳۹ هزار و ۶۹۴ مورد به ۴۰ هزار و ۱۸۶ مورد افزایش یافته است، اذعان کرد: این کارگاه‌ها شامل انواع شرکتهای تولیدی، صنعتی، فنی تاسیساتی، صنفی خدماتی و توزیعی، کارخانجات، پیمانکاریها، فروشگاه‌ها، بیمارستانهای خصوصی و مراکز درمانی همچون مطبهای پزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، فیزیوتراپی و … هستند.
علی حسین‌نژاد خاطر نشان کرد: ۳۰ درصد این واحدها یعنی بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ مورد در محدوده‌ی شهرستان رشت قرار داشته و پس از آن شهرستانهای لاهیجان و بندرانزلی، لنگرود، صومعه‌سرا و تالش دارای بیشترین آمار هستند.

پاسخی بگذارید