به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
بیش از ۸۸ هزار تن کالا از گیلان ترانزیت شد

بیش از ۸۸ هزار تن کالا از گیلان ترانزیت شد

هاتف‌خبر – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان اینکه در ۹ ماهه‌ی گذشته‌ی امسال ۸۸ هزار تن کالا از استان گیلان ترانزیت شده است گفت: در این مدت واردات کالا ۲۲ درصد افزایش یافته است.
به گزارش «هاتف‌خبر» فریبرز مرادی به عملکرد واردات و صادرات از مرزهای استان اشاره نمود و گفت: در این مدت ۱۰۹هزار و۱۵۹تن کالا از مرز آستارا وارد کشور شده که نسبت به همین مدت در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: نخود، انواع تخته و موز از کالاهایی بود‌ه‌اند که در این مدت از مرز آستارا وارد استان شده و در این مدت ۵۸۵ هزار و ۳۸ تن کالا از مرز آستارا از استان به دیگر کشورها صادر شده است.‌
مرادی خاطر نشان کرد:میوه و تربار، انواع کاشی و خرما از مهمترین کالاهایی بودند که از مرز آستارا در این مدت صادر شده است.
وی به عملکرد ترانزیت اشاره کرد و گفت: ۸۸ هزار و ۲۵۲ تن کالا در ۹ ماهه امسال از استان ترانزیت شده که از این میزان ۵۸ هزار و ۲۱۳ تن کالا از مرز آستارا و ۳۰ هزار و ۳۹ تن کالا از مرز انزلی ترانزیت شده است.


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان به عمده کالاهای ترانزیتی در این مدت اشاره نمود و گفت: ۵۸ هزار و ۶۷۳ تن کالا از مرزهای استان وارد استان شده که نسبت به همین مدت در سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است، نخود و آرد عمده ترانزیت ورودی در این مدت بوده است.
مرادی درباره‌ی ترانزیت خروجی استان گیلان در این مدت نیز گفت: ۲۹ هزار و ۵۷۹ تن کالا از مرز آستارا از استان خارج شده که نسبت به همین مدت در سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشت.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان سپس ادامه داد: چای و برنج بیشترین ترانزیت خروجی از استان در این مدت بود.
وی به ورود و خروج کامیونها در این مدت هم اشاره نمود و گفت: در این مدت ۳۱ هزار و ۹۳۴ دستگاه کامیون وارد مرز آستارا شده و ۳۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه کامیون از مرز گیلان خارج گردیده‌اند.‌
مرادی همچنین به ورود و خروج وسیله‌ی نقلیه‌ی مسافری و تردد مسافر از گیلان نیز اشاره کرد و گفت: ۳۶ هزار و ۳۸۶ مسافر با میانگین روزانه ۱۳۲ مسافر وارد مرز آستارا شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان سپس تصریح کرد: در این مدت ۳۴ هزار و ۸۱۱ مسافر با میانگین روزانه ۱۲۶ مسافر هم از مرز آستارا خارج شده است.

پاسخی بگذارید