به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
چگونگی فعالیت «مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست» رشت بررسی شد/ایجاد کلینیک حقوقی کودک راهبردی برای حل و فصل دعاوی مرتبط با کودکان شهر است

چگونگی فعالیت «مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست» رشت بررسی شد/ایجاد کلینیک حقوقی کودک راهبردی برای حل و فصل دعاوی مرتبط با کودکان شهر است

هاتف‌خبر – روز چهارشنبه بیست و سوم مهر ماه ۱۳۹۹ سرپرست شهرداری رشت، رئیس مجامع امور بین‌الملل وزارت کشور، مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور و یک عضو شورای اسلامی شهر رشت از «مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست رشت» بازدید کردند.
به گزارش «هاتف‌خبر» از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، مهندس ناصر عطایی سرپرست شهرداری رشت، دکتر فاطمه جوانی رئیس مجامع امور بین‌الملل وزارت کشور، دکتر پژوهان نماینده‌ی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور، فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی رشت و شماری از مدیران شهرداری رشت از «مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست رشت» بازدید کردند.


در جریان این بازدید دکتر پژوهان با قدردانی از تلاشهایی که در زمینه‌ی نگهداری کودکان صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: مسوولیت رسیدگی به کودکان بدسرپرست و کودکان تنها مربوط به شهرداریها و بهزیستی‌ها نیست و بلکه باید دیگر دستگاه‌های اجرایی هم در این کار مشارکت کنند.
مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور همچنین راه‌اندازی کلینیک حقوقی کودک را از جمله برنامه‌های در دست اقدام شهر دوستدار کودک عنوان کرد و افزود: کلینیک حقوقی کودک می‌تواند محلی مناسب و مفید برای حل و فصل دعاوی حقوقی مرتبط با کودکان باشد.
نماینده‌ی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین اضافه کرد: بخشی از بودجه‌ی بازآفرینی شهری می‌تواند به فعالیتهای مرتبط با کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست اختصاص یابد.
فاطمه شیرزاد هم در جریان این بازدید با اشاره به اینکه به این مرکز یاد شده تنها مرکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست، شهر است، خواستار توجه و رسیدگی بیشتر مسوولان به مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست رشت شد.

پاسخی بگذارید