«دریغ است ایران که ویران شود...»
به مناسبت پاسداشت مقام فردوسی بزرگ؛ برنامه‌ی استانی پویش «شهر می‌خواند» در گیلان اجرا می‌شود

به مناسبت پاسداشت مقام فردوسی بزرگ؛ برنامه‌ی استانی پویش «شهر می‌خواند» در گیلان اجرا می‌شود

هاتف‌خبر – با همکاری اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت فرا رسیدن ۲۵ اردیبهشت ماه که به «روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت فردوسی» نامگذاری شده، محفل شاهنامه‌خوانی از سری برنامه‌های پویش «شهر می‌خواند» در پیاده‌راه هسته‌ی مرکزی شهر رشت برگزار می‌شود.
به گزارش «هاتف‌خبر» از روابط عمومی اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، دومین برنامه‌ی کتابخوانی پویش «شهر می‌خواند» در استان گیلان به مناسبت «روز پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت فردوسی» همراه با محفل شاهنامه‌خوانی با حضور کوروش رنجبر به عنوان قصه‌گو روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ‌ماه به‌ همت اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان و همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، در پیاده‌راه هسته‌ی مرکزی شهر رشت برگزار می‌شود.
اجرای شاهنامه‌خوانی به وسیله‌ی اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی شهر رشت و سخنرانی در باره‌ی ویژگیهای شاهنامه‌ی فردوسی از بخشهای مهم این محفل فرهنگی خواهد بود.


این برنامه ساعت ۱۸ روز یکشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) به صورت حضوری و با شرکت علاقه‌مندان به فرهنگ و ادب پارسی و نیز کتابداران رشت در پیاده‌راه هسته‌ی مرکزی شهر رشت، کنار «مجتمع فرهنگی – هنری خاتمالانبیا(ص) رشت» برگزار خواهد شد.
گفتنی است نخستین برنامه‌ی کتابخوانی از سری برنامه‌های پویش «شهر می‌خواند» با نقد و بررسی کتاب «سووشون» اثر ماندگار سیمین دانشور با حضور برخی از بانوان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی در «بوستان بانوان شهر رشت» برگزار شد و با استقبال دوستداران کتاب و کتابخوانی نیز روبه‌رو گردید.

پاسخی بگذارید