به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
به عمل کار برآید، به سخندانی نیست…

به عمل کار برآید، به سخندانی نیست…

هاتف خبر – اکبر محبوبی فر –  همیشه خوابهای عجیب و شیرین را بیشتر به خاطر می آورم. و اغلب در فایل ذهنم ماندگاری دارند و رویاهای به ظاهر دست نیافتنی هم برایم دلگرم کننده هستند، چون بر این باورم رویش یک نهال در کویر می تواند جنگلی از امید باشد اما واقعیتها چیز دیگری است مثلاً در ارتباط با بهداشت و درمان استان گیلان شاید میلیونها بار شنیده باشم کاستیها و کمبودها امان آن تشکیلات را بریده است ولی در فضای تعهد به کار وظیفه اهالی تشکیلات با انرژی مثبت به ذهن شادابی می بخشند و با دل و جان خدمات ارائه می دهند.
راستش وقتی در جریده وزین هاتف سخنان دکتر محمدحسین قربانی نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان انتشار یافت کمی خوشحال شدم از اینکه یک صاحبنظر در بخش بهداشت و درمان هر چند تکراری عنوان کرده است که ساختمانهای بیمارستان رازی رشت مرکز اصلی بستری بیماران کرونا ویروس در سال ۱۳۱۲ ساخته شده و بیش از پنجاه سال قدمت دارد. وی خواهان اختصاص دستکم یکهزار میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی در بخش درمان استان گیلان شد. دکتر قربانی یادآور گردید گیلان با توجه به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، مسافر و گردشگر حتی یک بیمارستان جنرال ندارد.
البته سوالهای بسیاری در این زمینه می تواند مطرح باشد و من نیز در پی دیالوگهای عجیب و غریب نیستم، ساده و راحت عرض نمایم خداوند همه، بهترین ها را با حرف “ب” آغاز کرده است آقای نماینده بسم الله، خدای اطلسی ها با تو باشد؛ اما به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست!

اکبر محبوبی فر

پاسخی بگذارید