به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
برای بررسی تلاشهای مرتبط با «شهر دوستدار کودک» رشت؛ فعالیت کتابخانه‌ی «کودکان باران» مورد توجه قرار گرفت

برای بررسی تلاشهای مرتبط با «شهر دوستدار کودک» رشت؛ فعالیت کتابخانه‌ی «کودکان باران» مورد توجه قرار گرفت

هاتف‌خبر- گروه بررسی‌کننده‌ی فعالیت «شهر دوستدار کودک رشت» چهارشنبه بیست و سوم مهر ماه ۱۳۹۹(امروز) با حضور در کتابخانه‌ی عمومی «کودکان باران» از چگونگی کار و فعالیت این کتابخانه‌ی تخصصی کودکان بازدید کرد.
به گزارش «هاتف‌خبر» در جریان این بازدید، مهندس محمدحسن عاقل‌منش و فاطمه شیرزاد دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مهندس ناصر عطایی سرپرست شهرداری رشت، مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور، رئیس مجامع امور بین‌الملل وزارت کشور و… را همراهی می‌کردند.
دکتر فاطمه جوانی رئیس مجامع امور بین‌الملل وزارت کشور، دکتر پژوهان مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور و همراهان آنها در مدیریت شهری رشت از کتابخانه‌ی عمومی «کودکان باران» که کتابخانه‌یی تخصصی و ویژه برای کودکان است بازدید کردند.


مهندس عاقل منش در جریان این بازدید بر اهمیت وجود یک کتابخانه‌ی تخصصی کودک در شهر رشت اشاره کرد و آن را گامی ارزشمند درجهت تحقق اهداف «شهر دوستدار کودک» ارزیابی نمود.
این عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر آموزش کودکان اظهار کرد: کودکان نیاز به توجه دارند و بسیاری از ارزشها و فرهنگهای درست جامعه باید از دوران کودکی در فکر و ذهن اشخاص نقش ببندد.
وی تاکید کرد: وجود اینگونه کتابخانه‌های تخصصی و عرضه و ارائه‌ی آموزشهای ویژه‌ی کودکان می‌تواند به نوعی در فرهنگسازی شهری و آشنا نمودن کودکان با حقوق شهروندی از دوران کودکی نیز موثر باشد.
مهندس ناصر عطایی هم با تاکید بر اهمیت و توجه به کودکان اظهار کرد: می‌توان با اجرای برنامه‌های آموزنده از سنین پایه برای کودکان از بسیاری از ناهنجاریها در بزرگسالی جلوگیری کرد.
سرپرست شهرداری رشت با تاکید بر همدلی و همکاری همه‌ی دستگاه‌ها در زمینه‌های مرتبط با کودکان، گفت: بسیاری از مشکلات را بدون صرف منابع مالی می‌توان با فرهنگسازی مرتفع کرد.


دکتر پژوهان مدیر پروژه‌ی شهرهای دوستدار کودک کشور هم با قدردانی از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت در زمینه‌ی فعالیتهای مرتبط با «شهر دوستدار کودک» خاطر نشان کرد: شهرداری و شورای شهر رشت در هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها برای تحقق شهر دوستدار کودک موفق عمل کرده‌اند.
وی اضافه کرد: کتابخانه‌ی عمومی «کودکان باران» نیز می‌تواند با مستندسازی فعالیتهای خود به عنوان سندی پرارزش برای رشت در راستای حفظ برند «شهر دوستدار کودک» ثبت و ضبط شود.

پاسخی بگذارید