به مناسبت «روزقلم»؛ «قلم» قویترین سلاح، بی‌صداترین سلاح
با برگزاری آیینی ویژه؛ سرپرست شهرداری رشت معرفی شد

با برگزاری آیینی ویژه؛ سرپرست شهرداری رشت معرفی شد

هاتف‌خبر – نشست شورای اداری شهرداری رشت با محوریت معارفه‌ی سرپرست جدید این شهرداری در تالار اجتماعات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت برگزار شد.
به گزارش «هاتف‌خبر» از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، در این آیین رئیس شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: امروز از یک جهت از معارفه‌ی آقای عطایی خوشحالم و از طرفی ناراحت. ناراحتم از اینکه نتوانستیم آقای حاج‌محمدی را تا پایان دوره‌ی شورای پنجم حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه دکتر حاج‌محمدی تجربه‌ی ۱۶ ماه در شهرداری رشت را با خود برد افزود: ایشان تجارب خوبی در مناصب مدیریتی داشتند و ان‌شا،الله در مناصب دیگر به نظام و کشور خدمت کنند.
رئیس شورای شهر رشت ادامه داد: در اوایل آغاز شورای پنجم همکاران شورا هر هفته به میزبانی یک نفر دور هم جمع می‌شدیم تا شهرداری کارآمد انتخاب کنیم که برای چهار سال ما را همراهی کند.
دکتر رمضانپور عدم ثبات مدیریت را مهمترین علت عقب‌ماندگی زیرساختها در شهر دانست و افزود: بسیاری از شهرها همچون شیراز، مشهد و تبریز دارای ثبات مدیریت بوده و طول مدیریت شهرداران به بیش از چهار سال رسیده است.


وی تاکید کرد: شورای پنجم همواره تلاش کرده شهرداری کارآمد و با تجربه انتخاب کند و تفکرات جناحی و سیاسی را در مدیریت شهری دخالت ندهد.
رمضانپور با اشاره به اینکه عزل دکتر حاج‌محمدی اتفاقی ناخوشایند بود، گفت: اعضای شورا به دنبال ثبات مدیریت شهری بودند و ان‌شالله در جلسه‌ی روز چهارشنبه در صحن شورا شهرداری توانمند و بومی انتخاب می‌کنیم.
وی همچنین در ادامه توضیحاتی درباره‌ی روند انتخاب گزینه‌های شهرداری رشت از ابتدای شورای پنجم ارائه داد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت سرپرست جدید شهرداری رشت را فردی خوشنام، باتجربه و اخلاق‌مدار دانست و افزود: ایشان در شهرداری رودبار و شهرداری منطقه‌ی یک رشت خاطرات خوبی از خود به جا گذاشته است.
دکتر رمضانپور تاکید کرد: از سرپرست شهرداری انتظار دارم آرامش را در کارکنان شهرداری برقرار کند، به ثبات مدیریت توجه کرده و در انتصابات شایسته سالاری را مدنظر قرار دهد.
وی همچنین به اهمیت ممیزی املاک و حفظ منابع مالی تاکید کرد و گفت: با افزایش منابع مالی، تقویت زیرساخت و ایجاد امکانات رفاهی می‌توانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

سرپرست شهرداری رشت:
امیدواریم دوران سرپرستی به دوران شکوفایی تبدیل شود

مهندس ناصر عطایی سرپرست جدید شهرداری رشت در این آیین از زحمات دکتر حاج‌محمدی قدردانی کرد و گفت: از حسن اعتماد اعضای محترم شورا نیز قدردانی می‌کنم. بزرگان بسیاری در شهرداری شایسته‌ی این مسوولیت بودند و ان‌شالله بتوانیم در زمان کوتاه سرپرستی به بهترین شکل اداره‌ی امور را انجام دهیم.
سرپرست شهرداری رشت سپس از اعضای شورای شهر رشت تقاضا کرد شهردار رشت در کوتاهترین زمان ممکن انتخاب شود.
مهندس عطایی با تاکید بر اینکه دوران سرپرستی نباید به دوران قانونگریزی و بی‌ثباتی تعبیر شود گفت: دوران سرپرستی باید دوران ثبات، آرامش و رعایت اخلاقیات باشد.
سرپرست شهرداری رشت در پایان از تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت در دوران سرپرستی خود خبر داد و گفت: با اتحاد و همدلی امیدواریم دوران سرپرستی به دوران شکوفایی تبدیل شود.

پاسخی بگذارید