بیستم دیماه سالگرد شهادت امیر کبیر
احکام انضباطی دانشجویان معترض دانشگاه گیلان را لغو کنید

احکام انضباطی دانشجویان معترض دانشگاه گیلان را لغو کنید

هاتف‌خبر – یکصد و ۴۶ استاد رشته‌های گوناگون دانشگاه گیلان در نامه‌یی به ریاست این دانشگاه خواستار لغو احکام انضباطی دانشجویان معترض دانشگاه گیلان شدند.
به گزارش «هاتف‌خبر» در متن این نامه‌ که در «کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور» منتشر شده است، آمده که:
به نام خداوند بخشنده مهریان
«فَبَشِّرْ عِبَادِ، الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ»
جناب آقای دکتر نجفی
رئیس محترم دانشگاه گیلان
با سلام و احترام,
همانگونه که مستحضرید در پی وقوع اتفاقات اخیر در جامعه و متعاقب آن در دانشگاه، جمعی از دانشجویان معترض دانشگاه با احکامی از جمله محرومیت از تحصیل، منع از ورود به دانشگاه و اخراج از خوابگاه مواجه شده‌اند.


با عنابت به این مهم که محیط دانشگاه همواره فضایی متمایز و متفاوت با دیگر بخش‌های جامعه است و با در نظر گرفتن روحیه و ماهیت قشر جوان دانشجو در آزاداندیشی و حق ابراز نظر، ما امضاکنندگان زیر که همگی اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان هستیم، از آن مقام محترم، مصرانه لغو احکام صادره و مجازات کلیه دانشجویان مذکور را قبل از پایان ترم جاری خواستاریم تا به این وسیله امکان بازگشت این جوانان به فضای علمی دانشگاه فراهم شده و اعضای هیات علمی دانشگاه نیز با روحیه بهتری به تدریس و تحقیق ادامه دهند.
بدیهی است که همه ما در قبال آینده این جوانان مسئولیم و این تصمیم منطقی و انسانی، نشان‌دهنده ظرفیت بالای دانشگاه و مدیران آن در مواجهه با اعلام نظر و عملکرد فرزندان‏ خواهد بود.
لازم به ذکر است، این درخواست فارغ از هرگونه وایستگی جناحی و مستقل از گروه‌های سیاسی بوده و صرفاً با هدف تثبیت آرامش و همدلی در فضای دانشگاه و بازگرداندن دانشجویان عزیزمان به کلاس‌های درس تهیه شده است.
سرفراز باشید.

پاسخی بگذارید