«پلاک‌کوبی شهر خلاق خوراک» در «روز رشت» با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران
اجرای طرح ابتکاری کتابخانه‌های عمومی؛ «مهربانی در مهر»

اجرای طرح ابتکاری کتابخانه‌های عمومی؛ «مهربانی در مهر»

   هاتف‌خبر – نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی، طرح «مهربانی در مهر» را برای تهیه‌ی نوشت‌افزار و کتابهای کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان در استانهای سیلزده اجرا می‌کند.
به گزارش «هاتف‌خبر» به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش مشکلات مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیبهای اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیلزده اجرا شد، طرح «مهربانی در مهر» به منظور تهیه‌ی نوشت‌افزار و کتابهای کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان به وسیله‌ی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
این اقدام با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید صورت می‌پذیرد و هدف از اجرای آن تهیه‌ی نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتابهای کمک درسی» در راستای اولویتهای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای امداد فرهنگی و تأمین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیلزده عنوان شده است.


«مهربانی در مهر» از ۲۰ تیر ماه ۳۰ امرداد ماه برگزار می‌شود اعلام شده است که در این مدت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به عنوان پایگاه جمع‌آوری کمکهای مردمی(نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتابهای کمک درسی) فعالیت خواهند نمود.
بر پایه‌ی برنامه‌ریزی انجام شده در روند اجرایی طرح «مهربانی در مهر» اقلام جمع‌آوری شده پس از ساماندهی و تفکیک، تا روز دهم شهریور ماه امسال به انبار اداره‌ی کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی ارسال می‌گردد تا پس از ارزیابیهای لازم به استانهای سیلزده ارسال شود و در اختیار کودکان و دانش‌آموزان این مناطق قرار گیرد.

پاسخی بگذارید