بیستم دیماه سالگرد شهادت امیر کبیر
آیا صدای مردم سراوان به گوش رئیس جمهور می‌رسد؟!

آیا صدای مردم سراوان به گوش رئیس جمهور می‌رسد؟!

هاتف‌خبر – ششهزار و ۲۹۱ نفر از اهالی روستاهای سراوان در کارزاری برای رفع مشکل خود و در نامه‌یی به رئیس جمهور از وی دادخواهی کردند و پایان این کارزار را : ٣١ فروردین ماه ١۴٠٢ اعلام نمودند.
در نامه‌ی یاد شده خطاب به رئیس جمهور آمده است: ما جمع کثیری از مردم سراوان و بیش از هشت روستای مجاور سالهاست که از دفن غیربهداشتی و غیراستاندارد زباله در منطقه سرسبزمان رنج برده و به شدت گرفتار کم‌لطفی و ترک فعل برخی از مدیران استانی طی ۳۵ سال گذشته بوده‌ایم.
یکی از وعده‌های تحقق‌نیافته مسئولین، وعده ساخت و راه‌اندازی نیروگاه ۶۰۰ تنی زباله‌سوز رشت بوده که انتظار می‌رفت مرهم اندکی باشد بر تن خسته مردمان این خطه که هیچگاه محقق نگردید.


شایان ذکر است دپوی زباله به ارتفاع بیش از ۹۵ متری در سایت سراوان موجبات آسیب‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به شرح ذیل گردیده است:
تخریب بیش از ۲۵ هکتار از اراضی جنگلی.
نابودی ده‌ها هکتار از زمین‌های کشاورزی روستاهای کچا و جوکلبندان.
آلودگی شدید آ‌‌‌‌ب‌های زیزمینی و رودخانه‌های اصلی منطقه از جمله دو رودخانه بزرگ گوهررود و زرجوب که از مرکز رشت می‌گذرد و در نهایت موجبات آلودگی تالاب بین‌المللی انزلی و دریای خزر را فراهم آورده است.
تولید، انتشار و هجوم حشرات که باعث ایجاد انواع بیماری‌ها و سبب مهاجرت مردم منطقه به شهرهای مختلف گردیده است.
ما امضاکنندگان این نامه تقاضای عاجزانه خود و مطالبه عمومی مردمان دهستان سراوان شامل: روستاهای سراوان، کچا، موشنگاه، گلسرک، جوکلبندان، قاضیان، دهبنه، امامزاده‌هاشم ، بهدان و … را جهت رفع معضل یاد شده اعلام می‌داریم.
حالا باید منتظر ماند و دید آیا صدای اهالی رنجدیده‌ی سراوان و روستاهای اطراف به گوش رئیس جمهوری می‌رسد یا خیر؟

پاسخی بگذارید